جنوب بازی Missile Cards تریلر بازی – trailer bazi

جنوب: بازی Missile Cards تریلر بازی – trailer bazi – – – iPod Touch

گت بلاگز اخبار اجتماعی نادیده گرفتن طبقات پایین دربرخی ازمفاد بودجه 97 ، حاشیه‌نشینی با سخنرانی‌ ودلسوزی برطرف نمی‌شود

به گفته یک استاد دانشگاه، بعضی از تصمیمات بودجه 97 طبقات پایین را نادیده گرفته و تنها به فکر سرمایه افراد ثروتمند کشور هست، در این سیستم عمدا تصمیم‌هایی گرفته م

نادیده گرفتن طبقات پایین دربرخی ازمفاد بودجه 97 ، حاشیه‌نشینی با سخنرانی‌ ودلسوزی برطرف نمی‌شود

حاشیه نشینی با صحبت ودلسوزی برطرف نمی شود/ نادیده گرفتن طبقات پایین دربرخی ازمفاد بودجه 97

عبارات مهم : بازار

به گفته یک استاد دانشگاه، بعضی از تصمیمات بودجه 97 طبقات پایین را نادیده گرفته و تنها به فکر سرمایه افراد ثروتمند کشور هست، در این سیستم عمدا تصمیم هایی گرفته می شود که خود تصمیم گیریندگان برنده آن هستند.

به گزارش ایسنا، حسین راغفر استاد دانشگاه و اقتصاددان در نشست «اقتصاد سرمایه داری و عدالت اجتماعی» گفت: پیامد سیستم سرمایه داری حاکم شدن روح فردگرایی مبتنی بر منطق بازار هست. افراد می کوشند از ظرفیت ها به نفع خودشان بدون در نظر گرفتن پیامدهای جمعی استفاده کنند و این پرسشها نابرابری ها، بی عدالتی ها و ناآرامی هایی را به همراه خواهد داشت که یکی از جلوه های آن حوادث اخیر در کشور است.

نادیده گرفتن طبقات پایین دربرخی ازمفاد بودجه 97 ، حاشیه‌نشینی با سخنرانی‌ ودلسوزی برطرف نمی‌شود

وی با اشاره به عوامل ایجاد کننده نابرابری در جامعه تصریح کرد: عوامل منزلتی و نابرابری های ناشی از نظام اجتماعی از جمله این عوامل هستند. این به آن معناست که نظام تصمیم گیری با بعضی از سیاست های خود باعث نابرابری در جامعه می شوند که در آن عده ای برنده و عده ای بازنده هستند.

راغفر با اشاره به نقش بودجه به عنوان یکی از شاخص های نظام تصمیم گیری تصریح کرد: در بودجه 97 مجموع مالیاتی که بر ثروت افراد وضع شده است 4800 میلیارد تومان هست. این در حالیست که مجموع عوارض و جریمه های رانندگی که باید دریافت شود 4600 میلیارد تومان هست. این یک تصمیم سیاسی است به عبارتی دیگر افرادی که پنت هاوس ها، ماشین های لوکس و اختلاف طبقاتی های عظیم دارند تنها 4800 میلیارد تومان مالیات می دهند و بقیه جمعیت که با خودروهای مدل پایین خود کسب معاش می کنند هم 4600 میلیارد تومان جریمه پرداخت می کنند.

به گفته یک استاد دانشگاه، بعضی از تصمیمات بودجه 97 طبقات پایین را نادیده گرفته و تنها به فکر سرمایه افراد ثروتمند کشور هست، در این سیستم عمدا تصمیم‌هایی گرفته م

به گفته این استاد دانشگاه، بعضی از تصمیمات بودجه 97 طبقات پایین را نادیده گرفته و تنها به فکر سرمایه افراد ثروتمند کشور هست، این سیستم موجب بازتولید نابرابری اجتماعی هست. در این سیستم عمدا تصمیم هایی گرفته میشود که خود تصمیم گیریندگان برنده آن هستند.

وی عوامل فکری را یکی دیگر از زمینه های ایجاد نابرابری در نظام اجتماعی دانست و تصریح کرد: جهت مقابله با این نابرابری ها باید اصل برابری وقت ها حاکم شود. نظام بازار عمدا مبتنی بر بخت و اقبال است و در این نظام عده ای پیروز و عده ای بازنده خواهند بود. به عبارت دیگر دراین نظام کسی که فرزند قارون است خودش نیز قارون می شود و کسی که فرزند یک رفتگر است در نهایت در همین طبقه اجتماعی باقی خواهند ماند.

راغفر اصل«عمل متقابل جمعی» را نجات دهنده جامعه از منطق مبتنی بر شانس و قمار بازار دانست و ادامه داد: بر اساس اصل عمل متقابل جمعی، اعضای جامعه به یکدیگر کمک می کنند بدون آنکه به دنبال دیدن نتیجه عمل خیرخواهانه خود بلافاصله بعد از انجام آن باشند، جهت مقابله با چنین فضایی نیازمند عمل متقابل جمعی در جامعه هستیم تا به شکل گیری انسجام اجتماعی و جامعه عادلانه کمک کنیم.

نادیده گرفتن طبقات پایین دربرخی ازمفاد بودجه 97 ، حاشیه‌نشینی با سخنرانی‌ ودلسوزی برطرف نمی‌شود

وی حلقه مفقوده نظام سرمایه داری را عمل متقابل جمعی بیان کرد و گفت: بدون این اصل روابط حاصل از نظام بازار موجب بروز بی عدالتی در کشور می شود

ورود افسارگسیخته سرمایه داری به حوزه های محیط زیست و بهداشت

به گفته یک استاد دانشگاه، بعضی از تصمیمات بودجه 97 طبقات پایین را نادیده گرفته و تنها به فکر سرمایه افراد ثروتمند کشور هست، در این سیستم عمدا تصمیم‌هایی گرفته م

عبدالحسین کلانتری استاد دانشگاه نیز در پاسخ به این پرسش که آیا می توان تئوری های نظام سرمایه داری را در مورد کشور عزیزمان ایران نیز به کار برد یا نه؟ افزود: این تئوری ها عمدتا مبتنی بر میزان حجم سرمایه یا مالکیت در اختیار دولت و بخش شخصی هستند ولی در کشور عزیزمان ایران اتفاقات دیگری نیز در حال رخ دادن هست. در حال حاضر منطق سرمایه داری به شکل لجام گسیخته ای در زندگی در حال گسترش است و هیچ چیز جلودارش نیست.

وی با بیان اینکه نظام سرمایه داری مسائلی مانند محیط زیست، سلامت، آموزش و حتی لیست های انتخاباتی، پست های مدیریتی و انسان را تبدیل به کالا می کند اظهار کرد: چندی پیش شاهد بودیم این منطق باعث شد تا یک کارفرما جهت تنبیه کارگرش حیثیت او را دستمایه قرار دهد و از وی بخواهد تا در کنار خیابان دست هایش را اوج بگیرد. در حال حاضر منطق انباشت سرمایه در همه حوزه ها در حال عوض کردن است و این مسئله مربوط به دولت یا بخش شخصی نیست و مفهوم دولت در اینجا به معنای عام به کار می رود.

نادیده گرفتن طبقات پایین دربرخی ازمفاد بودجه 97 ، حاشیه‌نشینی با سخنرانی‌ ودلسوزی برطرف نمی‌شود

این استاد دانشگاه با بیان اینکه کشورهایی هستند که حجم عظیمی از سرمایه آنها در بخش شخصی هست، تصریح کرد: حتی در این کشورها نیز دولت در حال تنظیم بازار است و به نوعی ساز و کارهای اجتماعی در آنجا رواج دارد.

وی با انتقاد از فضای اخیر در کشور که همزمان با بروز اتفاق ای مانند زلزله، دولت از مردم جهت همکاری در امور خیریه تقاضا می کرد ادامه داد: این مسئله باعث می شود تا امور خیریه تبدیل به کمکی به حال دولت شود. دولتی که از منطق بازار حمایت می کند و این خیلی خطرناک است لیکن باعث بی تعهدی و بی مسئولیتی دولت می شود.

کلانتری با اشاره به اینکه عده ای در توجیه ایرادهای نظام اقتصادی حال حاضر کشور عزیزمان ایران معتقدند در حال حاضر این پرسشها ناشی از عدم بکارگیری سیاست های لیبرایستی به شکل دقیق هست، گفت: اگر این سیاست ها به این شکل به صورت کامل اجرا شود چیزی از شالوده اجتماعی باقی نمی ماند آیا که سرمایه تمام ساحت ها را در بر می گیرد.

این جامعه شناس با بیان اینکه کمتر جایی اجازه می دهد تا منطق سرمایه داری تا این حد وارد همه عرصه ها شود، اظهار کرد: این در حالیست که در کشور عزیزمان ایران منطق سرمایه داری به شکل افسارگسیخته ای وارد حوزه بهداشت، سلامت، محیط زیست و … شده است است و همه چیز تبدیل به کالاهای قابل فروش شده است است.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه این روند از دوران آیت الله هاشمی رفسنجانی به شکل سیاست های تعدیلی شکل گرفته و در سال های بعد نیز در دولت های خاتمی و احمدی نژاد به شکل کم و بیش به کار گرفته شد، افزود: مدلی از شخصی سازی که به وسیله کشور ما گزینش شده است کم کیفیت ترین مدل در این حوزه هست. بسیاری از مشکلاتی که امروز جامعه کشور عزیزمان ایران با آن درگیر است محصول همین قضایا است.

وی با اشاره به گسترش حاشیه نشینی در مراکز شهری پرجمعیت اظهار کرد: حاشیه نشینی با توصیه های اخلاقی، برگزاری صحبت و دلسوزی برطرف نمی شود. بلکه حاشیه نشینی نتیجه طبیعی سیاست های ماست و حتی اگر شرکت اجتماعی و اتاق فکری جهت آن درست شود کاری از پیش نخواهد رفت. روندهای عجیبی در این خصوص دیده می شود به طوریکه حتی کارمندانی در حال حاشیه نشین شدن هستند. باید پرسید دولت در حال ریل گذاری جهت کدام گروه ها است؟

کلانتری با بیان اینکه دیگر شعارهایی مانند برقراری عدالت هیچ تاثیری ندارند، گفت: در این سیستم اگر معاش مردم تامین نشود دموکراسی نیز به باد خواهد رفت و یا شکننده می شود .

واژه های کلیدی: بازار | دانشگاه | استاد دانشگاه | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz