جنوب بازی Missile Cards تریلر بازی – trailer bazi

جنوب: بازی Missile Cards تریلر بازی – trailer bazi – – – iPod Touch

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی رمزخوانی رکورد بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران

بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران سومین روز پرشتاب خود را با جهش ۲۰۸۱ واحدی شاخص کل ادامه داد تا نماگر این بازار در سطح ۱۰۴ هزار و ۵۳۴ واحدی بایستد. این در حالی بو

رمزخوانی رکورد بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران

رمزخوانی رکورد بورس تهران

عبارات مهم : بازار

بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران سومین روز پرشتاب خود را با جهش ۲۰۸۱ واحدی شاخص کل ادامه داد تا نماگر این بازار در سطح ۱۰۴ هزار و ۵۳۴ واحدی بایستد. این در حالی بود که زیاد کردن عرضه ها باعث محدود شدن صف های خرید و رشد قیمت ها شد. گرچه این عوض کردن مسیر در ساعات نهایی معاملات بعضی را نسبت به ادامه افزایش بورس دلواپس کرد، ولی رکورد ۶۰۰ میلیارد تومانی ارزش معاملات نشان می دهد احتمال استمرار رونق بازار سهام زیاد هست. کارشناسان معتقدند استراحت قیمت ها بعد از صعودهای پرشتاب طبیعی بوده و پایداری رونق معاملاتی تضمینی جهت اوضاع مناسب بورس است.

بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران روز گذشته نیز به روند صعودی پرشتاب خود ادامه داد و جهت چهارمین روز متوالی با رشد نماگر مهم بازار همراه شد. به این ترتیب شاخص سهام با رشد ۲۰۸۱ واحدی (معادل ۲ درصد)، ضمن ثبت دو کانال شکنی دیگر، در سطح ۱۰۴ هزار و ۵۳۳ واحد قرار گرفت. این هشتمین کانال شکنی متوالی بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران در ۳ روز معاملاتی اخیر به شمار می رود که در تاریخ بازار سرمایه، رکوردی بی سابقه هست. در شرایط کنونی ولی پرسش مهم که ذهن بسیاری از فعالان بازار را به خود مشغول کرده هست، آینده نگری روند آتی بازار هست. آیا تزلزل صف های خرید با زیاد کردن فشار عرضه سهام، نهایی جهت رونق بورس به حساب می آید یا استراحتی طبیعی بعد از یک دوره پرشتاب صعودی است؟ هر چند دیروز بعضی سهام بورسی از محدوده صف خرید تا حدودی عقب نشینی کردند، ولی وجود تقاضا در بازار موجب شد تا ارزش معاملات خرد با ثبت رقم ۵۹۸ میلیارد تومانی به بیشترین سطح از ۲۶ اسفند ۹۴ برسد. موضوعی که نویددهنده استمرار رونق بازار سهام هر چند بعد از گذشت یک دوره استراحت است.

رمزخوانی رکورد بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران

نشانه های رونق بازار؟

هر چند بعضی رونق بورس را در رشد پیاپی شاخص کل این بازار خلاصه می کنند، ولی واقعیت این است که رشد ارزش معاملات حکایت از رونق بازار سهام دارد. افزایشی که عمدتا مرهون ورود نقدینگی از سوی معامله گران خرد بازار هست. روز گذشته بعد از گذشت حدود ۲۷ ماه، رکوردی تازه در ارزش معاملات به ثبت رسید. به این ترتیب با ورود نقدینگی تازه که عمدتا از سوی معامله گران خرد وارد گردونه معاملات شد، ارزش معاملات به حدود ۶۰۰ میلیارد تومان رسید. رقمی که از اسفند ۹۴ تاکنون تجربه نشده بود. این رقم نسبت به روز یکشنبه نیز رشدی حدود ۲۰۰ میلیارد تومانی را نشان می داد. به این ترتیب به جرات می توان گفت این نقدینگی تازه بود که به رشد بیش از ۹ درصدی شاخص کل بازار در ۴ روز معاملاتی اخیر منجر شد. این در حالی است که حتی با اتمام ساعت معاملات بازار، بیش از ۵۰ میلیارد تومان در صف های خرید سهام بورسی باقی مانده بود. هر چند به نظر می رسد طی روزهای آینده شاهد ورود نقدینگی تازه قابل توجهی به بازار سهام نباشیم ولی همچنان عوامل بنیادی مناسبی پیش روی بسیاری از سهام بورسی واقع شده است است که می تواند تضمین کننده استمرار رونق در بازار سهام باشد. با این حال کاسته شدن از سرعت رشد بازار، انتظاری معقول است.

بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران سومین روز پرشتاب خود را با جهش ۲۰۸۱ واحدی شاخص کل ادامه داد تا نماگر این بازار در سطح ۱۰۴ هزار و ۵۳۴ واحدی بایستد. این در حالی بو

دلایل عقبگرد صف های خرید

بعد از رشد های چشمگیری که اکثر سهام بورسی طی روزهای اخیر تجربه کرده بودند، روز گذشته شاهد تزلزل صف های خرید شکل گرفته در بعضی نمادها بودیم. به این ترتیب با شدت یافتن فشار عرضه ها، صف های تقاضا در عمده سهام بورسی عرضه شد و حتی بعضی نمادها را به محدوده منفی قیمتی سوق داد. نمادهایی همچون «فولاد» و «فارس» که دو تن از بزرگان بازار سهام به شمار می روند، دیروز از محدوده صف خرید عقب نشینی کردند و رشدهای محدودتری را تجربه کردند. «کگل» نیز در این روز تا نزدیکی سقف مجاز مورد معامله قرار داده شد ولی از صف خرید پرحجم در این نماد معدنی خبری نبود.

در این میان ولی برچیده شدن صف های تقاضا در این نمادها، عنوان عجیبی نبود و با توجه به رشد های پرشتاب روزهای اخیر و شناسایی سود از سوی سهامداران، امری طبیعی به نظر می رسید. به عبارتی دیگر، عقب نشینی سهام بورسی از رشد های پرشتاب روزهای اخیر را نمی توان به عنوان نشانه آخر رونق بازار قلمداد کرد آیا که رکوردزنی ارزش معاملات خرد سهام نشان از پابرجا بودن تقاضا در میان سهام بورسی داشته و حکایت از استمرار رونق در این بازار دارد.

بازگشایی ضعیف بازارهای جهانی

رمزخوانی رکورد بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران

روز گذشته فعالان بازار شاهد بازگشایی ضعیف بازارهای جهانی بودند. شدت یافتن دعوای تجاری میان آمریکا و چین و انتشار گزارش های ناامید کننده از اقتصاد چین، بااهمیت ترین عامل فشار بر بازارهای کالایی بود. بعد از اقدام آمریکا در نهایی کردن تعرفه ۲۵ درصدی روی بخشی از صادرات استراتژیک چین حال چین در اقدامی متقابل، اعلام کرد تمامی توافقات قبلی را لغو خواهد کرد. در آخر هفته، دولت ترامپ لیستی از ۸۰۰ کالای چینی را منتشر کرده و قرار شد از ۶ جولای، این کالاها مشمول عوارض مالیاتی ۲۵ درصدی شوند. وزارت بازرگانی چین نیز در ادامه این اقدام آمریکا، همین میزان تعرفه را بر ۶۵۹ قلم از کالاهای آمریکایی وضع کرد. سویا بااهمیت ترین کالای وارداتی چین از آمریکا از نظر ارزش به شمار می رود. به گفته وزارت بازرگانی چین، این تعرفه ها ماشین و فرآورده های آبزی را نیز مشمول بر خواهد شد.

در عین حال در هفته جاری، گزارش های ناامیدکننده ای از اقتصاد چین منتشر شد که باعث ابهام در چشم انداز رشد اقتصادی این کشور شد. به این ترتیب میزان وام پرداختی در سیستم بانکی چین در ماه می نسبت به پیش از آن روندی نزولی در پیش گرفت و قیمت رشد سرمایه گذاری در دارایی های ثابت و تولیدات صنعتی این کشور نیز به ۱/ ۶ و ۸/ ۶ درصد رسید که از انتظارات پایین تر بود. این عنوان طبیعتا باعث کم کردن تقاضا جهت کالاهای خام صنعتی شده است و قیمت فلزات را تحت فشار قرار می دهد. دیروز شاخص دلار در نزدیکی اوج ۷ ماهه قرار داده شد و باعث شدت یافتن فشار بر قیمت فلزات اساسی در بازارهای جهانی شد. تعطیلی بازارهای چین به منظور برگزاری یکی از مراسم خوش حالی های ملی این کشور نیز از دیگر عوامل کم کردن فعالیت سرمایه گذاران در بازار فلزات و دامن زدن به رکود معاملات در بازارهای جهانی بود.

بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران سومین روز پرشتاب خود را با جهش ۲۰۸۱ واحدی شاخص کل ادامه داد تا نماگر این بازار در سطح ۱۰۴ هزار و ۵۳۴ واحدی بایستد. این در حالی بو

بنابراین بهای مس در بازارهای جهانی در ساعت تنظیم گزارش (ساعت ۱۵ روز دوشنبه) با کم کردن ۱/ ۰ درصدی به ۷۰۰۷ دلار در هر تن رسید و روی نیز با افت ۵/ ۸ دلاری، در سطح ۳۰۷۵ دلار در هر تن مورد دادوستد قرار گرفت. این در حالی است که با شروع معاملات بهای هر تن مس زیر سطح ۷۰۰۰ دلاری قرار گرفته بود.

همگام با بازیگران

فعالان حقیقی بازار که پیش از این تحرکات چندان محسوسی در معاملات نداشتند، طی روزهای اخیر فعال ظاهر شده است اند. به این ترتیب روز گذشته، جهت پنجمین روز متوالی، خالص عوض کردن مالکیت به نام معامله گران حقیقی بازار رقم خورد و بیش از ۵۲۱ میلیون سهم به ارزش ۹۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از سبد سهام حقوقی ها به پرتفوی معامله گران حقیقی بازار افزوده شد.

رمزخوانی رکورد بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران

بیشترین خالص خرید به وسیله سهامداران خرد در گروه چند رشته ای صنعتی و کانه های فلزی به ثبت رسید. به این ترتیب خالص خرید حقیقی ها در نمادهای زیرمجموعه گروه چندرشته ای صنعتی به بیش از ۳۳ میلیارد تومان رسید. معدنی ها نیز شاهد عوض کردن مالکیت ۳۲ میلیارد تومانی به نفع حقیقی ها بودند.در صدر خرید معامله گران حقیقی، میل به به جمع آوری سهام شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی قرار داشت و خالص خرید حقیقی ها در نماد مزبور به ۷۷ میلیون سهم به ارزش حدود ۲۰ میلیارد تومان بالغ شد.

شرکت معدنی و صنعتی گل گهر نیز از دیگر نمادهای مورد توجه سهامداران خرد در روز گذشته بود که در میان نمادهای با بیشترین اثر فزاینده بر شاخص کل نیز قرار گرفت. در این نماد معاملاتی دیروز شاهد جابه جا یی بیش از ۲۹ میلیون سهمی به ارزش ۱۳ میلیارد تومانی در مسیر پرتفوی سهامداران حقوقی به حقیقی بودیم. در آنسوی بازار ولی گروه رایانه با لیدری «سپ» در صدر خرید معامله گران عمده بازار قرار داشت. نماد تازه وارد شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش روز گذشته به استمرار رشد قیمت در سقف مجاز روزانه جهت هفتمین روز متوالی ادامه داد.

مروری بر معاملات روز گذشته

روز گذشته بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران با ثبت رشد بیش از ۲ درصدی، تا سطح ۱۰۴ هزار و ۵۳۳ واحدی پیش رفت. شاخص کل هم وزن (با اثرگذاری یکسان نمادها) نیز دیروز زیاد کردن ۴/ ۰ درصدی را تجربه کرد. بررسی روند صنایع بورسی در روز گذشته نشان می دهد از ۳۸ صنعت مورد بررسی، شاخص ۲۱ صنعت با رشد همراه شد و ۱۴ صنعت نیز معاملات روزانه خود را با افت شاخص پشت سر گذاشتند (شاخص ۳ صنعت عوض کردن نکرده ماند). بیشترین بازدهی های دیروز بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران (معادل ۳/ ۷ درصد) در گروه معدنی ثبت شد و در برابر گروه استخراج زغال سنگ با تک نماد «کطبس» در قعر جدول بازدهی روزانه قرار گرفت. فلزی ها در این روز بیشترین ارزش معاملات روزانه به میزان ۱۳۶ میلیارد تومان را به خود تخصیص داده شده است دادند و بیشترین حجم معاملات نیز با دادوستد افزون بر ۴۵۷ میلیون سهم از آن خودرویی ها شد.

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | روز گذشته | اخبار اقتصادی و بازرگانی

رمزخوانی رکورد بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران

رمزخوانی رکورد بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz