جنوب بازی Missile Cards تریلر بازی – trailer bazi

جنوب: بازی Missile Cards تریلر بازی – trailer bazi – – – iPod Touch

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی سختی تهیه دلار در بازار آزاد

سختی خرید و فروش دلار در بازار آزاد بعضی متقاضیان را با دردسرهای زیادی مواجه کرده هست. بعضی افراد در روزهای اخیر عنوان کردند جهت مصارف مهم نیاز به تهیه ارز داشت

سختی تهیه دلار در بازار آزاد

سختی تهیه دلار در بازار آزاد

عبارات مهم : بازار

سختی خرید و فروش دلار در بازار آزاد بعضی متقاضیان را با دردسرهای زیادی مواجه کرده هست. بعضی افراد در روزهای اخیر عنوان کردند جهت مصارف مهم نیاز به تهیه ارز داشتند، ولی هیچ صرافی به آسانی حاضر به فروش دلار و سایر ارزها به آنها نمی شد. به عنوان مثال، بعضی عنوان می کردند که هنگامی که فرزندانشان از خارج از کشور تقاضای ارزی دارند، آنها مانند گذشته نمی توانند با مراجعه به صرافی ارز را حواله کنند. بعضی دیگر نیز جهت سفرهای خارجی خود عنوان می کنند که ارز بیشتری از مقدار تخصیص داده شده است نیاز دارند و به همین منظور ناچارند که به صرافی های بازار آزاد مراجعه کنند.

سختی تهیه دلار در بازار آزاد

در این میان شنیده شده است است که برخورد صرافی ها با مراجعان متفاوت هست. بعضی به علت ممنوعیت خرید و فروش ارز، پاسخگوی تقاضای مراجعان نبوده اند؛ حال آنکه دسته دیگری تلاش کردند با تحمیل هزینه های زیاد به مراجعه کننده، ارز او را تحویل دهند. در این معاملات، اصلا توجهی حتی به قیمت های بازارهای مرزی نمی شود و فروشنده به طور معمول تلاش می کند ریسک خرید و فروش ارز را با کسب سود زیاد جهت خود توجیه کند.

پیرزنی که قصد خرید حواله پوند را داشت، بیان می کرد با التماس بسیار موفق به تهیه ارز مورد نیاز جهت دخترش با قیمت ۹ هزار و ۵۰۰ تومان از یک صرافی شده است هست. این در حالی بود که بانک مرکزی پوند انگلیس را بالاتر از ۵ هزار و ۹۰۰ تومان قیمت گذاری نکرده است و در بازار آزاد نیز این ارز در میان دلالان با قیمت ۷ هزار و ۸۰۰ تا ۸ هزار و ۲۰۰ تومان معامله شده است بود. به نظر می رسد در حال حاضر با اینکه به گفته مدیر کل بانک مرکزی روند واردات و صادرات با خلل خاصی رو به رو نشده هست، افرادی که تقاضاهای خرد دارند، در تهیه ارز دچار مسئله شده است اند؛ در این شرایط باید دید با شروع فعالیت صرافی ها در سامانه «نیما» پرسشها تهیه ارز خرد کم کردن خواهد یافت یا همچنان بازار سیاه بالاتر از قیمت های متعارف پاسخگوی چنین تقاضاهایی خواهد بود.

سختی خرید و فروش دلار در بازار آزاد بعضی متقاضیان را با دردسرهای زیادی مواجه کرده هست. بعضی افراد در روزهای اخیر عنوان کردند جهت مصارف مهم نیاز به تهیه ارز داشت

مدیرکل سیاست ها و مقررات ارزی بانک مرکزی عنوان کرده است صرافی ها از این بعد می توانند پاسخگوی تقاضاهای خرد باشند. کسرایی پور در برنامه تلویزیونی «تیتر امشب» با اشاره به اینکه آینده نگری های مورد نیاز جهت تامین ارزهای خدمتی مانند ارز مسافرتی، دانشجویی، درمانی و… در سامانه نیما انجام گرفته گفت: فعلا به صرافی های مجاز اجازه داده شده است دو کار مهم را انجام دهند یکی اینکه در زمانی که بانک های ما به هر علت نمی توانند کار انتقال ارز را انجام دهند آنها از ظرفیت خود جهت انتقال ارز استفاده کنند و دوم اینکه به عنوان خریدار در سامانه نیما می توانند ارزهای خرد مورد نیاز مردم را تامین کنند.

فعالیت در بازار پرریسک

فعالیت بعضی فعالان در بازار آزاد در شرایطی صورت می گیرد که همچنان با متخلفان ارزی برخورد می شود. روز گذشته، فرمانده انتظامی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ به عملکرد ماموران پلیس آگاهی با لباس شخصی و همچنین ماموران انتظامی در نقاط متفاوت جهت برخورد با سوداگران و دلالان ارز اشاره و تصریح کرد: در یک هفته گذشته بالغ بر ۴۴ صرافی غیرمجاز پلمب و ۳۸ دلال و سوداگر تازه ارز شناسایی و دستگیر شد. روز گذشته، همچنین فشار بر قیمت سکه ادامه یافت. سکه که در سومین روز هفته با ۲۷ هزار تومان کم کردن از مرز یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان عقب نشینی کرده بود، روز سه شنبه ۲۵ هزار تومان دیگر از ارزش خود را از دست داد و به قیمت یک میلیون و ۷۷۰ هزار تومان رسید.

به گفته فعالان، احتمال ورود سکه های پیش فروش شده است به بازار از آخرهای اردیبهشت ماه تقاضای خرید را به شدت کم کردن داده و بازار را با فشار عرضه مواجه کرده هست. به گفته مسوولان بانک مرکزی یک میلیون سکه در سررسیدهای یک ماهه پیش فروش شده است هست؛ در این شرایط، معامله گران باور دارند ورود بخشی از این سکه ها به بازار می تواند قیمت ها را با افت زیادی مواجه کند. در کنار این، روز گذشته بهای اونس در بازارهای جهانی نیز تا ساعت ۳ بعدازظهر همچنان زیر مرز هزار و ۳۳۰ دلار قرار داشت.

سختی تهیه دلار در بازار آزاد

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | مرکزی | روز گذشته | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz