جنوب بازی Missile Cards تریلر بازی – trailer bazi

جنوب: بازی Missile Cards تریلر بازی – trailer bazi – – – iPod Touch

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری نشانه اسکار از افزودن بخش «فیلم محبوب مردم» چیست؟

این روزها آکادمی علوم و هنرهای سینمایی موسوم به اسکار منشتر شدن خبر افزودن بخش جدیدی با عنوان «فیلم محبوب مردم» (Outstanding Achievemeni- Popular Film) به فهر

نشانه اسکار از افزودن بخش «فیلم محبوب مردم» چیست؟

نشانه اسکار از افزودن بخش «فیلم محبوب مردم» چیست؟

عبارات مهم : سینما

این روزها آکادمی علوم و هنرهای سینمایی موسوم به اسکار منشتر شدن خبر افزودن بخش جدیدی با عنوان «فیلم محبوب مردم» (Outstanding Achievemeni- Popular Film) به فهرست جوایز اسکار دوره نودویکم (۲۰۱۹) جنجال فراوانی آفریده هست. آیا این عنوان خبر خوبی جهت سینما است؟

یک جایزه تازه به بااهمیت ترین مسابقه سینمایی سال بعد از افزودن رشته عالی ترین انیمیشن بلند در سال ۲۰۰۱ اضافه شده است هست. به نظر می رسد که جایزه اسکار دستاورد شاخص فیلم محبوب مردم این مراسم پر زرق و برق را در سال ۲۰۱۹ بسیار خاص کند. در همین زمینه روزنامه «گاردین» گزارش مفصلی هم داده هست؛ به عنوان نمونه اعلام کرده است که شرح مربوط به فیلم هایی که واجد مسابقه در این رشته خواهند بود به زودی اعلام خواهد شد. آکادمی با ارسال نامه ای به اعضای خود همچنین از کوتاه شدن وقت پخش زنده مراسم اسکار از تلویزیون خبر داده هست. حالا مدت وقت پخش مراسم نیز کمتر از سه ساعت شده است هست. بنابراین برندگان بعضی رشته ها در میان ۲۴ رشته، در فاصله بین آگهی های بازرگانی اعلام خواهند شد و بعدتر به نسخه تدوین شده است مراسم اضافه می شوند.

پخش تلویزیونی مراسم اسکار ۲۰۱۸ کمتر از چهار ساعت طول کشید. با این حال در بخشی از نامه اخیر آکادمی می خوانیم: «ما متعهد می شویم که برنامه ای سرگرم کننده را در مدت سه ساعت تولید کنیم و رضایت مخاطبان مان در سراسر دنیا را برآورده سازیم.» در چند سال گذشته شاهد مراسم اسکار سیاسی بودیم که جوایز متفاوتی هم اهدا شد. فیلم هایی که جنبه هنری و انتقادی داشتند زیاد مورد توجه اعضای این آکادمی قرار گرفتند و جوایز مهم را هم بردند؛ همین عنوان باعث شده است تا بینندگان اسکار ریزش داشته باشد.

البته اسکار می توانست مانند مراسم «گلدن گلوب»، مختص نویسندگان سینمایی یک جایزه «کمدی ویژه» هم اضافه کند ولی توجه فراوانی به فیلم های ابرقهرمانی نشان داده هست. این فیلم ها زیاد جهت نوجوان ها و جوان های علاقه مند به شخصیت های کمیک بوکی تولید می شود. فیلم هایی که بر اساس جلوه های خاص هستند و ژانرهای اکشن، ماجرایی، علمی- تخیلی، فانتزی و تریلر را در بر می گیرند بنابراین تنها جهت سرگرمی و تجارت تولید می شوند ولی نباید از این توصیه مهم بگذریم که آنها به کلیت سینما کمک کرده اند.

سینماروها و سینمافیلسوف ها و سینمای سیاسی
طرفداران سینما را باید به چند دسته تقسیم کنیم. بعضی سینما را ابزاری جهت اهداف خود می بینند. این دسته از افراد سینما را دیگر به عنوان هنر نمی بینند بلکه به دنبال مقاصد سیاسی و اجتماعی و حتی دینی از دل آن هستند. در کشور عزیزمان ایران طرفداران این نوع از سینما بسیار هستند. سینمای شوروی سابق هم در دهه ۱۹۲۰ به طور مشخص در همین مسیر گام بر داشت. آفت این نوع از سینما تبلیغات گسترده ایده ای خاص هست. بعضی فیلم های دینی هم اینگونه هستند و زیاد تلاش می کنند مخاطبان خاصی در بین پیروان خود داشته باشند. گروه دیگری از سینمادوستان وجود دارند که به سینمای فلسفی و انتقادی می پردازند.

فیلم های «کن لوچ» بریتانیایی و آثار اندیشمندانه «استنلی کوبریک» در این دسته جای می گیرند. از نمونه های تازه چنین سینمایی می توان به آثار «بلا تار» مجارستانی اشاره کرد. ولی دسته بسیار بزرگی در سینما وجود دارد که عاشق سرگرمی هستند. سینمای هالیوود و مراسم اسکار هم پاتق آنها هست. سینمای بالیوود و سینمای شرق آسیا هم مسیر سرگرمی را در دستور کار قرار داده اند بنابراین جهت آنها گیشه حرف اول را می زند. با توجه به پیشرفت فن آوری فیلم هایی با جلوه های خاص گسترده مانند «تایتانیک» (۱۹۹۷) و «ترمیناتور» (۱۹۸۴) به کارگردانی «جیمز کامرون» در دهه های گذشته تولید شدند که تماشاگرهای انبوهی هم داشتند و مسیر را به کمپانی ها نشان دادند. فیلم هایی با هزینه سنگین و درآمد هنگفت.

در این سال ها سینمای هالیوود با فیلم های ابرقهرمانی خود توانسته رکوردهای جهانی را یکی بعد از دیگری پشت سر بگذارد و این آثار تماشاگرهای پر و پا قرصی هم دارد. آکادمی اسکار نشان داده است که به دنبال زیاد کردن تماشاگر در کنار اوج بردن کیفیت مراسمش هست. البته آکادمی هنوز قوانین گزینش فیلم های شاخه «بهترین فیلم محبوب» را اعلام نکرده است ولی در بیانیه ای بعضی از پرسشها گیج کننده را به منظور براق سازی توضیح داده است: «با این که هنوز شرح رشته عالی ترین فیلم محبوب نهایی نشده اند ولی یک فیلم می تواند هم در این رشته و هم به عنوان عالی ترین فیلم نامزد تندیس طلایی شود. راجع به اهدای این جایزه، هیات مدیره با نشانه حمایت از برترین آثار سینمایی در همه زمینه ها تصمیم گیری کرده است.»

پیش به سوی سود بیشتر
ابرکمپانی های هالیوودی مانند «دیزنی» و «یونیورسال» که بیشترین تولید و توزیع فیلم را در دست دارند و چند سالی هم می شود که بازار کشور چین را در دست گرفته اند نیاز به یک جایزه مردمی داشتند تا تنور تبلیغات خود را داغ تر کنند. مدت ها بود که مراسم اسکار این عنوان بسیار مهم را که باعث پولسازی زیاد می شود، نادیده گرفته بود. حالا همه مشتاق های نوجوان و جوان سینما هم مشتری اسکار خواهند شد.

برای آنها مهم نیست که «تام کروز» صورت اول یا «کوئنتین تارانتینو» فیلمنامه نویس اول بشود بلکه می خواهند عالی ترین فیلم محبوب خودشان را با تمام قهرمان های خاص اش را در صدر اخبار اسکار ببینند. آینده نگری می شود که فیلم های «پلنگ سیاه» (۲۰۱۸) به کارگردانی «رایان کوگلر»، «شگفت انگیزان ۲» (۲۰۱۸) ساخته «برد برد» و «یک مکان ساکت» (۲۰۱۸) به کارگردانی «جان کرازینسکی» در فهرست عالی ترین فیلم مردمی قرار بگیرند.

به نظر می رسد که فاکتورهایی مانند فروش، تعداد مخاطب و رای مردم در تعیین این برنده خاص دخیل باشند. توصیه مهم این است که هر لحظه برندگان جوایز ۲۴ گانه اسکار را اعضای آکادمی اسکار با رای خود گزینش می کردند و شاید حالا باید منتظر تغییراتی در بعضی جوایز باشیم.

آکادمی اسکار از آن وقت که به تندیس طلایی انیمیشن بلند اهمیت خاص نشان داد باعث رشد شگرف این صنعت در سراسر دنیا شد به طوری که هر سال در بین ۱۰ فیلم برتر چندین انیمیشن حضور دارد و باقی فیلم ها هم در ژانر ابرقهرمانی تولید شده است است.

نشانه اسکار از افزودن بخش «فیلم محبوب مردم» چیست؟

روزنامه ابتکار

واژه های کلیدی: سینما | سینمای | سینمایی | جایزه اسکار | جوایز اسکار | مراسم اسکار | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz